Medycyna estetyczna – jak pomaga nam w biznesie

depilacja laserowa

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej. Ta zdobyła już ogromną popularność w różnych zakątkach świata. Cieszy się również sporym zainteresowaniem w Polsce. Okazuje się, że jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej bądź gabinetach dermatologicznych, jest właśnie depilacja laserem. Wszystko dlatego, że to jedyna jak dotąd metoda, dzięki której możliwe jest pozbycie się zbędnego owłosienia raz na zawsze. Warto poznać szczegóły.

Na czym polega depilacja laserowa?

Urządzenie laserowe wydziela wiązki laserowego światła, które przenikają w głąb skóry. W ten sposób niszczą melaninę, czyli główny barwnik włosków. To dlatego z każdym kolejnym zabiegiem te znikają bezpowrotnie.
Sam zabieg polega na przykładaniu specjalnej głowicy do skóry i emisję laserowych wiązek światła. Aby zabiegi nie były bolesne, warto wybierać gabinety z innowacyjnym sprzętem, na przykład Vectus, który posiada nakładkę chłodzącą.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Na pewno nie wystarczy jeden zabieg, by trwale usunąć włoski. Zazwyczaj jest to seria od 3 do 7 zabiegów w równych odstępach czasu. Są to jednak kwestie indywidualne i wiele zależy nie tylko od partii ciała, ale też struktury włosków. Ważne jest to, że owłosienie można usuwać z niemalże każdej części, nawet tych podatnych na podrażnienia. To dlatego coraz większą popularnością cieszy się depilacja laserowa bikini czy pach.

Na jakie efekty można liczyć?

50% włosków znika już po pierwszym zabiegu, a z każdym kolejnym usuwane zostają kolejne. Po całej serii skóra pozostaje idealnie gładka. Specjaliści potwierdzają, że trwałemu usunięciu ulega aż 99% owłosienia. Dla podtrzymania efektu zaleca się wykonanie jednego zabiegu rocznie w ramach przypomnienia.

Czy występują niekorzystne skutki uboczne?

Jeśli tylko depilacja laserowa bikini, nóg bądź pach zostanie przeprowadzona w renomowanym gabinecie i przez specjalistę, nie ma mowy o niekorzystnych skutkach ubocznych. Aby niwelować powikłania, wykorzystuje się najnowocześniejsze lasery, takie jak laser diodowy Vectus. To on posiada nakładkę chłodzącą, która działa przeciwbólowo. To również on ma wbudowany czytnik poziomu melaniny, dzięki czemu parametry działania urządzenia laserowego dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Wszystko to sprawia, że skutki uboczne, takie jak poparzenia skóry nie występują.

Czy każdy może zdecydować się na depilację laserem?

Chociaż depilacja laserowa bikini i innych części ciała jest w pełni bezpieczna i jeśli zostaje wykonana w sposób profesjonalny, nie ma obaw o negatywne powikłania, to jednak nie każdy z takich zabiegów może korzystać.
Przeciwwskazaniem są choroby skóry, takie jak łuszczyca bądź bielactwo, skóra nie może być też podrażniona, zraniona ani opalona. Depilacja laserem nie zostanie wykonana tez u osób, które borykają się z chorobą onkologiczną lub przyjmują leki światłouczulające. Czasowym przeciwwskazaniem jest też ciąża oraz okres karmienia piersią. Nie zaleca się, by wiosną i latem depilować partie ciała wystawiane na ekspozycję słoneczną – promienie mogą wywołać trwale przebarwienia.

WordPress › Błąd