Imprezy integracyjne w polskich firmach

integracja firmowa

Czy wiesz, że już w ponad 54% polskich firmach organizowane są imprezy integracyjne dla pracowników? Tylko 35% przedsiębiorstw takich spotkań nie organizuje wcale, a w pozostałych strukturach o takie wydarzenia dbają sami pracownicy. Integracja firmowa najczęściej odbywa się raz w roku, na przykład przy okazji świąt. Coraz częściej pracownicy mogą jednak liczyć na takie spotkania nawet co kilka miesięcy.

Moda na imprezy integracyjne przyszła do nas z Zachodu. Tam są one już standardem w firmach, w których dba się nie tylko o finalny zysk, ale również atmosferę pomiędzy członkami całego zespołu. Już dawno udowodniono zresztą, że integracja firmowa ma ogromny wpływ na relacje pomiędzy pracownikami. Wpływa też na ich motywację do pracy i o wiele większe zaangażowanie. Właśnie w ten sposób osiąga się lepsze wyniki realizowanych obowiązków zawodowych.

Firmy eventowe oferują dzisiaj cały wachlarz rozrywek, z których uczestniczyć mogą pracownicy firm. Wiele zależy od potrzeb i możliwości finansowych. Zarządzający kadrą muszą zdecydować, czy zatrudnieni mają się tylko świetnie bawić, czy może połączyć rozrywkę z nabywaniem kolejnych umiejętności zawodowych oraz wiedzy.

Ogromną popularnością cieszą się niezmiennie wyjścia na kręgle czy bilard. W sezonie wiosennym i letnim najczęściej integracja firmowa odbywa się w plenerze. Najpopularniejszą formą są niezmiennie quady, parki linowe, gra zespołowa w paintball. Niektórzy organizują nieco bardziej ekstremalne rozrywki, takie jak jazda skuterami czy skoki ze spadochronów. Pewne jest, że impreza ma dostarczać moc wrażeń i pozytywnych emocji.

Pamiętajmy, że organizacja imprezy integracyjnej wiąże się z wydatkami. Firmy, które dysponują określonymi nadwyżkami środków, bez wątpienia powinny realizować takie inwestycje. To przecież wkład z powodzenie działalności przedsiębiorstwa. Traktowanie integracji jako inwestycji w zespół to najlepsze podejście, które pozwoli osiągać lepsze wyniki pracy osób zatrudnionych.

Leave your comment

<