Plany dotyczące wybudowania domu lub innego budynku oczywiście zawsze najpierw będą oscylować wokół wyboru odpowiedniego projektu. Przede wszystkim jednak każda budowa to będzie na początku skoncentrowanie się na fundamentach. Powinny być stabilne i tu należy skoncentrować się na tych najlepszych, rekomendowanych technologiach i materiałach.
Co zrobić w przypadku wysokiego poziomu wody gruntowej?
Niestety nie zawsze podłoże, na którym ma stanąć nieruchomość, będzie zadowalające. Może się okazać, że występują na terenie danej nieruchomości wysokie poziomy wody gruntowej. W takiej sytuacji zawsze rekomendowany jest drenaż fundamentów. Jeżeli nie zwrócimy na to uwagi, to w pomieszczeniach, które są najbliżej gruntu, może się pojawiać wilgoć i woda. Dlatego też powszechnie wykorzystuje się osłony ochraniające płyty podłogowe. Dzięki temu piwnice i fundamenty pozostaną suche.
Jak ochronić przed wilgocią mury?
Niemniej ważną kwestią będzie także ochrona murów. Tu głównym zagrożeniem będą procesy gnilne. Każdy zresztą doświadczony budowlaniec i architekt będzie wtedy rekomendować nam rozwiązania właśnie takie jak izolacja pozioma ścian. Materiały tego typu wykazują bardzo wysoką odporność na wilgoć. Są także niezwykle elastyczne. Warto też pamiętać, że warstwy górna i dolna są wyprofilowane antypoślizgowo. Oczywiście produkty takie są zgodne ze wszystkimi kluczowymi normami jakości. Dobrze sprawdzi się izolacja pozioma MURU, która powinna być wciśnięta w zaprawę. Jest ona montowana jednowarstwowo.