Najtańsze biura w Warszawie

Biur w Warszawie jest więcej aniżeli chętnych ich wynajęcia. Wzrastająca podaż sprawia, że ceny wynajmu takich powierzchni powoli się stabilizują i są na coraz niższym poziomie. Pod tym względem, śmiało można stwierdzić, że biura w stolicy są tańsze. Oczywiście, w skali całego kraju i tak kosztują najwięcej.

Przedsiębiorcy, którzy chcą wynająć powierzchnię biurową mają spory wybór. Co więcej, dzisiaj stać ich na nieco lepsze warunki. Ci, którzy jeszcze kilka lat temu wynajmowali lokal w starej kamienicy czy na obrzeżach miasta, dzisiaj mogą pozwolić sobie na biuro w nowoczesnym biurowcu. Największy wybór mają dzisiaj właściciele małych oraz średnich firm.

Każdy metr kwadratowy biura do wynajęcia w stolicy kosztuje od 23 złotych do nawet 108 złotych. Najtaniej jest na mało prestiżowych dzielnicach: Targówku, Białołęce, Pradze Północ i Południe oraz na obrzeżach miasta. Trzeba przy tym dodać, że taka tendencja nie utrzymuje się wszędzie. Praga robi się coraz bardziej modna, powstają tam nowoczesne biurowce, które otrzymują pożądane, zielone certyfikaty. Nie brakuje tam wieżowców i budynków klasy A, czyli tych najlepszej jakości. Ceny są więc wysokie a dodatkowy komfort to przecież lokalizacja – niecałe 10 minut od centrum miasta.

Podobnie rzecz ma się, jeśli weźmiemy pod uwagę obrzeża Warszawy albo w ogóle tereny podmiejskie. Niby jest tam najtaniej, ale zwróćmy uwagę, że to właśnie tam powstają teraz wielkie centra biznesowe i nowoczesne obszary logistyczne. Obrzeża gwarantują dogodny dojazd, wielką powierzchnię i brak konieczności wjeżdżania do miasta. To ogromny atut dla firm, które działają na terenie całego kraju a ich podstawową działalnością jest transport.

Wracając do niskich cen wynajmu biur. Czy wiecie, że dobre negocjacje pozwolą obniżyć miesięczne koszty wynajmu o nawet 20%? Warto próbować. Ponadto, w mieście powstają kolejne powierzchnie biurowe średniej klasy. Urząd postanowił wreszcie wykorzystać 12% pustostanów i przeznaczy je na biura. Może nie będą miały z okien widoku na rozległą panoramę miasta czy podziemnego parkingu, ale przy prowadzeniu biznesu w wielu branżach na pewno zdadzą egzamin.

Szukając najtańszych biur w Warszawie, praktycznie nie ma po co jechać na Aleje Jerozolimskie czy słynny Mordor. Tam ceny są najwyższe. Trochę dziwi ten fakt, jeśli weźmiemy pod uwagę wieczne korki i problemy z parkowaniem w tych lokalizacjach.

Cena zależy też od powierzchni – im większe, tym droższe i to nie ulega żadnym wątpliwościom. Jeśli komuś zupełnie nie zależy na metrażu i tak naprawdę nie potrzebuje nawet fizycznej siedziby firmy a jedynie jej adresu (tak jest często w przypadku firm, które prowadzą działalność internetową czy usługową), to dobrym rozwiązaniem są wirtualne biura. Takie kosztują około 200 złotych miesięcznie. To chyba najtańsza opcja. W zamian uzyskamy adres firmy, skrzynkę pocztową i numer telefonu. W razie potrzeby będzie można wynająć salę konferencyjną czy niewielkie pomieszczenie w celu przeprowadzenia biznesowego spotkania.

Leave your comment

<