Położna w Poznaniu – gdzie i kiedy można się zgłosić?

Położna (Poznań, położna Jeżyce, położna Grunwald) jest osobą wykwalifikowaną do opieki nad kobietą w każdym okresie życia. Można więc zgłosić się do położnej zarówno chcąc dowiedzieć się jak przygotować się na ciążę i do porodu, ale również w problemach z zajściem w ciążę, niepłodnością, objawach nawracających infekcji układu moczowo-płciowego, czy po operacjach ginekologiczno-położniczych. Prywatna położna (Poznań) zapewnia także wsparcie w doborze badań, w tym badań profilaktycznych.

 

Prywatna położna, Poznań – jak wygląda konsultacja?

Jednym z miejsc, gdzie położna (Poznań) prywatnie udziela odpłatnie konsultacji, jest Instytut Mikroekologii. Konsultacja odbywa się w gabinecie ginekologiczno-położniczym, przy ul. Sielskiej 6. Podczas konsultacji zbierany jest dokładny wywiad zdrowotny oraz ustalane są oczekiwania i potrzeby pacjentki. W przypadku, gdy konieczne jest wykonanie badań mikrobioty pochwy VagiStatus, położona pomaga wybrać odpowiedni zakres badania i pobiera wymaz z pochwy. Gabinet jest komfortową przestrzenią, która zapewnia warunki intymności. W sytuacji, gdy pobierany jest wymaz z pochwy do badania, można skorzystać z toalety w gabinecie oraz podmyć się. Dla pacjentek przygotowane są również jednorazowe spódniczki i klapki, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.

Położna w Poznaniu – nawracające infekcje pochwy i pęcherza

Położna (Poznań) udzielająca konsultacji w Instytucie Mikroekologii, dzięki dostępnym narzędziom diagnostycznym oraz holistycznemu podejściu do zdrowia, specjalizuje się w pomocy pacjentkom z nawracającymi infekcjami pochwy i pęcherza. Niestety dolegliwości te nie są rzadkie, dlatego warto o tym wiedzieć, że położna (Poznań) prywatnie w Instytucie jest dobrym wyborem w takich sytuacjach. Często, poświęcając odpowiednią ilość czasu pacjentce i zbierając wywiad, możliwe jest wskazanie czynników, które przyczyniają się do wieloletnich dolegliwości, takich jak: swędzenie, pieczenie, ból podczas współżycia i oddawania moczu, upławy. Nierzadko okazuje się, że konieczna jest współpraca interdyscyplinarna położnej wraz z ginekologiem/ginekolożką, internistą/internistką, fizjoterapeutą uro-ginekologicznym/fizjoterapeutką uro-ginekologiczną, psychologiem/psycholożką. Ponadto, zwłaszcza w sytuacji, gdy infekcje przez wiele lat nawracają, a leczenie antybiotykami i lekami przeciwgrzybiczymi nie przynosi efektu, może okazać się, że konieczny jest zupełnie inny kierunek terapii. Należy pamiętać, że źródłem odporności organizmu, w tym również śluzówek układu moczowo-płciowego, są jelita i mikrobiota jelit. W wielu przypadkach, dopiero wsparcie mikrobioty jelit i zastosowanie zindywidualizowanej terapii mikrobiologicznej (probiotycznej) może zmniejszyć lub wyeliminować dolegliwości. Takie podejście do zdrowia intymnego zapewnia położna (Poznań) w Instytucie Mikroekologii. Rejestracja odbywa się telefonicznie (61) 862 63 35.