Praca dla studentów

pokoje dla studentów warszawa

Czy „biedny student” to dzisiaj nadal aktualne określenie? Czy rzeczywiście polski student ledwo wiąże koniec z końcem, nie ma środków na rozrywkę, a nierzadko nie wystarcza mu na pokój dla studenta w Warszawie czy wyjście do kina? Przecież nie każdego utrzymują nadal rodzice, nie każdemu sponsorują mieszkanie czy dają „kieszonkowe” na jedzenie i uciechy. Okazuje się, że większość współczesnych studentów radzi sobie całkiem dobrze, a na brak środków do życia uskarża się tylko ich niewielki odsetek. Wszystko dlatego, że studenci mogą dzisiaj podejmować pracę zarobkową. Dzięki generowaniu dochodów mogą żyć na naprawdę komfortowym poziomie, stać ich nie tylko na pokój na stancji, ale nawet na mikroapartamenty na wynajem w Gdańsku czy w innym mieście.

Gdzie pracują studenci?

Najczęściej podejmują oczywiście pracę dorywczą, którą mogą pogodzić z zajęciami na uczelniach wyższych. Nierzadko są to płatne staże, dzięki którym zdobywają już kierunkowe doświadczenie zawodowe, ale bardzo często są to także zajęcia, jakie mają niewiele wspólnego z ich przyszłą karierą zawodową. Studenci pracują bardzo często w gastronomii i hotelarstwie, bo w tej branży mogą mieć elastyczny grafik i generują dochody, które spokojnie pozwalają regulować płatności za pokój dla studenta w Warszawie, nabywać pomoce edukacyjne, jedzenie, a nawet spędzać czas wolny w wybrany sposób.

Zdaniem pracodawców

Co ciekawe, sami pracodawcy chętnie zatrudniają studentów. To prężna siła robocza, pełna zaangażowania, motywacji, ale też siły fizycznej. To najbardziej kreatywna grupa pracowników, nie grozi jej tzw. wypalenie zawodowe. Trzeba też przyznać, że studenci oczekują najczęściej nieco niższego wynagrodzenia, bo są przecież dopiero na początku zawodowej ścieżki. Co więcej, korzyści z zatrudniania studentów widać też w kosztach, jakie generuje taki personel. Za pracownika, który podejmuje naukę na studiach wyższych, odprowadza się niższe podatki oraz płaci niższy ZUS. To dla licznych przedsiębiorców ogromny atut, tym bardziej że realizowane przez studentów zawodowe obowiązki są jak najbardziej efektywne.

Ciekawostka

Czy wiesz, że coraz więcej zagranicznych studentów przyjeżdża do naszego kraju? Nie tylko w celach podejmowania pracy, która pozwoli im osiągnąć wystarczające dochody, by móc utrzymać się przez cały rok. Obcokrajowcy, na przykład Ukraińcy szukają swojej życiowej szansy właśnie w Polsce i tutaj też znajdują studia oraz pracę. To ich lepszy start w dorosłe życie. Bez problemu znajdują lokum, bo wystarczy wpisać hasło typu „mico apartments gdansk”, również szukanie zatrudnienia trwa najczęściej jeden dzień. Polska chętnie przyjmuje obcokrajowców i to jak widać nie tylko do pracy sezonowej.

Leave your comment

<