Przelewy międzynarodowe w świecie biznesu

Brytyjska Izba Handlowa Export Britain podaje, że na Wyspach swoje firmy prowadzi nawet 87 tysięcy Polaków. Większość z nich to jednoosobowe działalności gospodarcze, które rozwijają się na rynkach lokalnych.

Nie brakuje jednak i takich przedsiębiorców, którzy z siedzibą w UK swoje biznesy prowadzą na arenie międzynarodowej. Okazuje się również, że i w Polsce prężnie funkcjonują firmy, których głównymi kontrahentami czy biznesowymi partnerami i klientami są jednostki zagraniczne. Wejście do Unii Europejskiej bez wątpienia spowodowało otwarcie wielu zagranicznych drzwi. Współpraca międzynarodowa pozwala rozwijać skrzydła i generować większe zyski.

No właśnie, bo o zysk przecież tutaj chodzi. Prowadzenie firmy zawsze ma cel zarobkowy. Żaden właściciel firmy nie może pozwolić sobie na straty, każdemu zależy, by zarabiać jak najwięcej. W przypadku tych, którzy płatności dokonują poza granicami Polski albo oczekują na zapłatę należnych środków od partnerów z zagranicy, jest to tym bardziej ważne. Brak przelewu albo opóźniające się płatności mogą znacznie obniżyć płynność finansową firmy. Co więcej, dokonywanie przelewów po niekorzystnym kursie może przecież osłabić kondycję przedsiębiorstwa. Weźmy pod uwagę, że takie płatności mogą być wykonywane nawet każdego dnia, a każdorazowa transakcja może opiewać na wysokie kwoty. W przypadku niekorzystnego kursu łatwo sobie przeliczyć, jak wielkie straty będzie generować przedsiębiorca.

Priorytetem firm, które współpracują z zagranicznymi przedsiębiorcami, powinno być więc wybranie dogodnej metody wykonywania międzynarodowych przelewów. Mają być one realizowane w taki sposób, by nie generowały strat, a nawet przyczyniały się do powstawania oszczędności. Bieganie do banku w celu wykonania przekazu pieniężnego albo na pocztę nie jest zapewne dobrym pomysłem. Banki pobierają horrendalne prowizje nierzadko uzależnione od kwoty przelewu. Do tego dokonują przewalutowania po niekorzystnym kursie. Przekazy pocztowe nie dość, że kosztują sporo, to jeszcze trafiają do odbiorcy późno. W biznesie liczy się przecież czas.

Przedsiębiorcom pozostają więc dwa rozwiązania. To założenie firmowego konta walutowego albo korzystanie z instytucji płatniczych online. Konta walutowe najczęściej kosztują i trzeba przyznać, że wcale niemało. Do tego banki pobierają opłaty za każdą operację, a nadawca takiego przelewu nie ma wspływu na obowiązujący kurs. Wydaje się więc, że instytucje płatnicze są opcją najlepszą.

Przedsiębiorcy na międzynarodowym rynku mogą być zadowoleni z UroFX. To instytucja, która pozwala na dokonywanie przelewów do Polski online. Nadawca zawsze może sprawdzić kurs w dostępnym na stronie internetowej kalkulatorze walutowym. Nie ma tutaj mowy o prowadzeniu płatnego konta, instytucja pobiera też znacznie niższe opłaty niż bank. Do dyspozycji są konsultanci, którzy pomogą zrealizować transakcje po najbardziej korzystnym kursie, a pieniądze trafią do odbiorcy już następnego dnia.

Leave your comment

<