Zalety pracy w korporacji

Korpoludek, korposzczur. To najczęściej spotykane nazewnictwo, jakie dotyczy osób pracujących w dużych korporacjach. O ile większości z nas zatrudnienie w takiej firmie wiąże się ze stresem i szybkim wypaleniem zawodowym, to jednak grono osób decyduje się na właśnie taką pracę. Okazuje się, że korporacja to nie tylko rygor i pranie mózgu. To także szereg korzyści, które sprawiają, że na jedno stanowisko pracy jest kilku, kilkunastu chętnych. Dlaczego decydujemy się na pracę w korporacjach? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Wypłata duża i na czas

Pracę w korporacji doceniają ci, którym zależy na stabilności zatrudnienia. Duże przedsiębiorstwa cieszą się zazwyczaj ogromnym kapitałem i dużymi zyskami, są też najczęściej wspierane przez zagranicznych inwestorów. Dzięki temu wypłata jest tam zazwyczaj wyższa niż w firmach małych i prywatnych oraz zawsze na czas. Jasne i konkretne procedury oraz utworzone działy księgowe sprawiają, że nie ma możliwości nawet najmniejszych opóźnień w przelewach miesięcznego wynagrodzenia.

Możliwości awansu

Pracę w korporacji zazwyczaj zaczynają osoby młode, które dopiero ukończyły studia. Wyjątkiem nie jest też odbywanie tam stażu, a potem otrzymanie danego stanowiska. Widać jednak ogromne zalety takiej formy zatrudnienia. Pracownik ma szansę wspinać się po kolejnych szczeblach kariery. Jeśli jest dobry, to awans przychodzi szybko, wraz z nim przychodzą kolejne zawodowe wyzwania i o wiele lepsze wynagrodzenie.

Inwestycje w rozwój

Aby pracownik mógł awansować, firma inwestuje w jego rozwój. To kolejna zaleta, bo zatrudniony ma szansę na wzmożony rozwój. Zdobywa wiedzę i nowe umiejętności całkowicie za darmo. Pamiętajmy, że niektóre kursy i specjalistyczne szkolenia to nierzadko wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Korporacje oferują udział nie tylko w szkoleniach typowo branżowych, ale również sponsorują kursy językowe. Nawet jeśli w niedługim czasie przyjdzie pora na zmianę miejsca zatrudnienia, to nikt nie odbierze nam tej edukacji.

Zaplecze socjalne

Prywatne ubezpieczenie i rozszerzony pakiet opieki zdrowotnej. To najczęściej oferowane pracownikom korporacji dodatki. W biurach są komfortowo wyposażone kuchnie z ekspresem do kawy i wodą pitną. Niektóre firmy zwracają pracownikom za paliwo albo udostępniają służbowe auto. Do tego możliwość wyżywienia – coraz więcej korporacji opłaca pracownikom zestawy zdrowej żywności.

Nawiązywanie kontaktów

Korporacje zatrudniają kilkadziesiąt, kilkaset pracowników. Nie ma szans, by nie zawrzeć jakichkolwiek znajomości. Zaletą są też często organizowane wyjazdy firmowe albo imprezy integracyjne, które sprzyjają nawiązywaniu dobrych relacji również po godzinach pracy. W korporacji można więc poznać ciekawe osobowości i zawiązać przyjaźnie na całe życie. Nie we wszystkich firmach odczuwa się tzw. wyścig szczurów i robienie kariery „po trupach”.

Niestandardowe dodatki

Wspomniane wyżywienie to tylko niektóre z dodatków, na jakie mogą liczyć pracownicy korporacji. Po niektórych przyjeżdżają taksówki, które odwożą ich do pracy. W tych najlepszych firmach stworzono też kąciki relaksu, gdzie można zagrać na konsoli albo wyluzować się przy ulubionej muzyce. Częstym dodatkiem są też karnety na siłownie albo plik rabatów do placówek sportowych dostępnych na terenie całej Warszawy. Młode mamy mogą mieć też komfort oddania dziecka do żłobka czy przedszkola, które organizowane jest na terenie siedziby firmy.

Leave your comment

<