Zawody, w których zarobisz najwięcej

Jeśli myślisz, że studia, jakich się podejmujesz, mają być odpowiedzią na Twoje zainteresowania, to jesteś w dużym błędzie. Oczywiście najlepiej jest, kiedy wykonywana praca zawodowa wiąże się z pasją i powołaniem, ale priorytetem jest wysokość wynagrodzenia, jaką osiąga pracownik na poszczególnym stanowisku.

Tym samym, pod uwagę należy brać przede wszystkim predyspozycje osobowościowe do wykonywania danego zawodu, a potem opłacalność pracy. Coraz więcej osób swoją uwagę skupia jedynie na zarobku i nie ma co się dziwić. Przecież pracujemy po to, by móc godnie i komfortowo żyć. Rosną nasze wymagania i oczekiwania odnośnie codziennego życia. Zarabiamy, ale też wydajemy coraz więcej. Chcemy spełniać swoje zachcianki i pilne potrzeby, a ciągle rosnące ceny wymagają od nas posiadania coraz to grubszego portfela. Przedstawiamy zawody, które na rynku polskim cieszą się nie tylko niezwykłą renomą, ale również sowitym wynagrodzeniem. Sprawdź, który z nich mógłbyś wykonywać, by cieszyć się wysokimi zarobkami.

Analityk aktuarialny

Już od dawna to właśnie specjaliści ze świata finansów mogą zarabiać najwięcej. Średnia pensja analityka aktuarialnego to 5000 złotych netto. Do jego obowiązków należy przede wszystkim analiza ryzyka, jakie wiąże się z konkretnymi projektami finansowymi. Analityk zajmuje się też wyliczaniem prognozowanych zysków, jakie może przynieść dana inwestycja.

Radca prawny

To specjalista z działu prawnego. Zarabia średnio 5500 złotych. Jego zadaniem jest wsparcie prawne w kwestiach danych inwestycji. Właśnie ten w branży biznesowej zarobi najwięcej. To wolny zawód, którego celem jest udzielanie porad prawnych, wydawanie opinii i ekspertyz. Radca prawny opracowuje też akty prawne i reprezentuje swojego klienta przed sądem, urzędem czy potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Trener biznesu

Osoby, które organizują i prowadzą wszelkiego rodzaju szkolenia biznesowe, zarabiają jeszcze więcej. Ich średnia miesięczna pensja to 6000 złotych. Prowadzone szkolenia mogą dotyczyć twardej wiedzy, jak i umiejętności miękkich. Ogromną popularnością cieszą się dzisiaj szkolenia motywacyjne i integrujące cały zespół pracowników.

Inżynier oprogramowania

Software Developer zajmują się oprogramowaniem informatycznym, projektowaniem czy zapewnieniem bezpieczeństwa systemu informatycznego. Zarabiają powyżej 6000 złotych netto miesięcznie. Podobnie zarabiają też programiści.

Brand Manager

To tzw. opiekun marki. Zarabia około 6000 złotych miesięcznie. Nadzoruje projekt i pracę całego zespołu, który działa na rzecz promocji i reklamy konkretnego produktu, Ich zadaniem jest tworzenie i utrwalanie pożądanego wizerunku marki na rynku.

Lekarz

To ostatnio jeden z najbardziej kontrowersyjnych zawodów, jeśli pod uwagę weźmiemy otrzymywana przez tych specjalistów pensję. Wynagrodzenie różni się od specjalizacji, kwalifikacji i miejsca zatrudnienia. Ci najlepsi osiągają miesięczne wynagrodzenie, które sięga nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na takie zarobki mogą liczyć przede wszystkim ci, którzy pracują w prywatnych klinikach. Najmniej zarabiają lekarze bez specjalizacji, lekarze rezydenci – oni otrzymują miesięczne wynagrodzenie w kwocie 2253 złote.

Leave your comment

<